KONST / Litografier / Färgserigrafier 13249305
nr 1324 9305
Lars Karlmark
(f. 1944), Sverige
Färgserigrafier, 2 st. "Abechna" respektive "EADB", abstrakta kompositioner. Daterade 1968, numrerade 17/17 respektive 15/15. Oramade lösa blad. Bladets mått: 51x65 cm
Lars Karlmark, svensk bildkonstnär född 1944 i Malmö.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 4 maj 2020
kl 18:32:57
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
400 kr